KLIENT: PRYWATNY
ROK: 2014-2017

ZAKRES: PROJEKT KOMPLEKSOWY
TYP: ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Projekt domu jest bardzo specyficznym, a zarazem wyjątkowym wyzwaniem dla architekta. Każda kreska naszkicowana przez projektanta jest odzwierciedleniem marzeń Inwestorów.  W przypadku projektu tego domu Grupa Metaforma miała możliwość współpracy z Klientami od samego początku procesu inwestycyjnego aż po wykończenie wnętrz. Kompleksowe podejście do tematu pozwoliło stworzyć konsekwentną całość. Mieszkańcy nie mieli pełnej wizji, jak budynek powinien wyglądać. Opierali się głównie na wrażeniach, jakie chcieli odczuwać we wnętrzach domu. 

Chcielibyśmy, aby nasz dom nie był ponurym, betonowym budynkiem.

Dom zlokalizowany jest w otulinie parku krajobrazowego. Bliskość natury skłoniła projektantów do stworzenia geometrycznej bryły wykończonej na zewnątrz elementami drewnopodobnymi. Korpus budynku składa się z dwóch przecinających się prostopadłościanów. Większy, mieści w sobie pomieszczenia mieszkalne, mniejszy zaś, garaż i siłownię. 

Chciałabym miejsce, w którym mogę wygodnie usiąść, mieć na wyciągnięcie ręki książkę. Chciałabym czuć ciepło pobliskiego ogniska z kominka, ale jednocześnie nie chciałabym stracić kontaktu wzrokowego z pozostałymi domownikami, z życiem codziennym.

Układ przestrzenny budynku powstał w oparciu o styl życia Inwestorów. Dom pełni nie tylko funkcję mieszkania, jest również miejscem pracy i rozwijania zainteresowań Właścicieli oraz daje możliwość komfortowego odpoczynku. Wyznaczenie wyraźnych stref: dziennej w głębi parteru, gościnnej, pracy oraz sportowej w okolicy wejścia i nocnej na piętrze, podkreśliło wielofunkcyjność obiektu. 

Chciałabym mieć możliwość przygotowywania posiłków bez utraty kontaktu z pozostałymi członkami rodziny.

Aneks kuchenny nie jest punktem ukrytym w przestrzeni dziennej. Przecina ją i wydziela dwie funkcje jadalnianą i wypoczynkową. Zastosowanie wyspy kuchennej pozwala na pracę w kuchni z możliwością stałego wglądu w pozostałą część strefy.

Chcielibyśmy , aby ten dom nie był kolejnym budynkiem w sąsiedztwie. Chcielibyśmy, aby odzwierciedlał nasze cechy, nasze indywidualne potrzeby.

Wszystkie pomieszczenia zaprojektowano tak, aby potrzeby użytkowników były na pierwszym miejscu. Duże przestrzenie z otwarciami na działkę zapewniają poczucie komfortu, a zastosowane rozwiązania funkcjonalne pozwalają na wygodę i swobodę. Wszystkie omówione cechy są częściami składowymi domu własnego. 
Dom własny jest konsekwentnie zrealizowanym projektem, opartym na porozumieniu pomiędzy Inwestorami a architektami. Dzięki współpracy i zaufaniu, zarówno Właściciele, jak i projektanci są usatysfakcjonowani z uzyskanego efektu. 
Related Projects
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search